top of page

Aysun TEK Kimdir?

ODTÜ Sosyoloji Bölümü'nden 1999 yılında mezun olan Aysun Tek, 2004 yılında Hacettepe Üniversitesi’nden İngilizce Öğretmenliği formasyonu sertifikasını aldı. 2006 yılında ABİGEM’ in organize ettiği, dönemin önde gelen İnsan Kaynakları profesyonelleri önderliğinde yürütülen İnsan Kaynakları Sertifika programını tamamladı.

2015 yılında House of Human ICF onaylı koçluk sertifikasını aldıktan sonra profesyonel koçluğa adım attı. Bu süreçte ICF tarafından akredite edilmiş "Points of You" Uygulayıcı eğitimini ve Transaksiyonel Analiz Derneği' nin organize ettiği, Dr. Phil Anthony tarafından verilen "TA 101" ve

"TA 202" eğitimlerini almıştır.

 

İş yaşamına Ankara’ da Kültür Bakanlığı İdari ve Mali İşler Dairesi'ndeki bir eğitim projesinde Eğitim Uzmanı göreviyle başlayan Tek, İzmir’ e dönüşünden sonra Uzay Kampı Türkiye'de operasyon departmanına bağlı olarak eğitim organizasyonuyla ilgili çeşitli görevler yürütmüştür.
 

Tesco Kipa Dağıtım Merkezi'nde eğitim planlama ve organizasyonu, Tesco Akademi eğitimlerinin verilmesi, çalışanlara kariyer imkanı tanımak amacıyla oluşturulan opsiyonlu programın, eğitim altyapısının hazırlanması görevlerini üstlenmiş; performans değerlendirme, çalışan memnuniyetinin ölçülmesi süreçlerinde görev almıştır.

 

Artı Yönetim Danışmanlığı'nda Eğitim& Geliştirme Danışmanı olarak görev almış olan Tek, farklı sektörlerdeki firmalara İK Danışmanlığı ve kişisel yetkinlik geliştirme eğitimleri vermiştir. 
 

2010 yılından itibaren çalışmalarını proje bazlı olarak yürütmüş, farklı sektörlerdeki kurumlarda danışmanlık yapmıştır. Danışmanlık hizmetinde öne çıkan çalışmaları arasında, İK süreçlerinin güncellenmesi, eğitim ihtiyaç analizi, kişisel gelişim& motivasyon, “Kurumsal Değerler“ çalışması ve doğal liderler için planlanan yapılandırılmış sohbetler bulunmaktadır.

 

Bu süreçlere paralel olarak Jackson ve Jazz isimli Amerikan ve Bulgar bandıralı 2 Diesel Duck teknenin üretimi ve suya indirilmesi projelerini koordine etmiştir. Yabancı tekne sahipleri ile Türk üreticiler ve tedarikçiler arasında tercümanlık, teknik çevirmenlik, organizasyon, ekip/ çatışma yönetimi gibi alan bilgilerini bir araya getirmeyi gerektiren, çözüm üretici rolünü üstlenmiştir.
 

Global Kariyer Dünyası İnsan Kaynakları Sertifika Programı’nda uzun yıllardır eğitim vermekte olan Tek, Ekonomi Üniversitesi İşletme Bölümü lisans ve Ege Üniversitesi İnsan Kaynakları yüksek lisans seviyesindeki derslere konuk eğitmen olarak katıldı. Çeşitli kurum ve derneklerin etkinliklerine konuk konuşmacı ve eğitmen olarak davet edildi.
 

Profesyonel Koç ünvanıyla,  hem yerli hem yabancı iş insanlarına bireysel koçluk hizmeti vermeye devam eden Aysun Tek çalışmalarını, 2019 yılı itibarıyla kurucusu olduğu Değişim İstasyonu'nda sürdürmektedir.

 

Aysun Tek, alanında uzman kişilerin, akademisyenlerin, kamu ve özel sektör temsilcilerinin, sivil toplum gönüllülerinin bir araya gelmesi ile oluşan bir sivil inisiyatifi olan “Geleceği Paylaş”’ ın bir üyesidir. Türkiye’deki sivil toplum örgütleri ve aktivistlerin küçük ölçekli/kısa dönemli hak odaklı çalışmalarına ayni katkı ve uzmanlık desteği veren bir Avrupa Birliği programı olan Sivil Düşün' ün uzman havuzundadır. Ayrıca, Uluslararası bir expat organizasyonu olan InterNations İzmir'de, Ambassador Ekibindeki rolüne devam etmektedir.

WhatsApp%2520Image%25202020-12-13%2520at%252021_edited.jpg
bottom of page